5 błędów na stronie www, przez które tracisz włosy

Wydawać by się mogło, że realizacja strony internetowe Gdańskj to w dzisiejszych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna i prawidłowo wykonana witryna to szczególnie wymagająca sprawa. Liczne badania pokazują, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowe Gdańskj jest zatrzymanie ich i zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy tworzeniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest aktualnie w modzie, ale nie można przygotować profesjonalnej strony internetowe Gdańskj, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie można także przesadzać z ilością grafik i tekstu, gdyż daje to wrażenie nieładu oraz braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd danych z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał i jak do niego trafił. Poprawna analiza takich informacji daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Wykonanie strony internetowe Gdańskj dopasowanej do urządzeń mobilnych to dzisiaj podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest uciążliwe, niepraktyczne i może odstraszyć. W czasach, gdy prawie każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich akcesoriów jest obowiązkowe.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przyniesie Ci klientów, jeżeli nie będziesz mógł nawiązać z nim kontaktu. Niezwykle istotne jest, żeby dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych danych to szczególnie powtarzający się błąd podczas tworzenia strony internetowe Gdańskj. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe Gdańsk największych na świecie firm można zauważyć pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste oraz czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w daną witrynę w szukaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków potrafi im to skutecznie utrudnić i zrazić do dalszego przeglądania.

 

To właśnie tylko kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich pamiętać, aby nie zniechęcić potencjalnego klienta.