Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją posiadać

Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją posiadać

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było przeglądać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wprowadzeniem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a także tabletów, które w krótkim czasie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w zakresie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowe Gdańskj i rozmieszczenia jej treści do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń przenośnych. Narzędzie to ma miano Responsive Web Desiagn (RWD).

 

Popularność RWD w ostatnich latach

Skłonność do korzystania z responsywnych stron www jest całkowicie zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Musisz wiedzieć, że niemal wszystkie urządzenia mobilne charakteryzują się odmienną rozdzielczością i wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach dopasowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, aby przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie wymagało większych trudności. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Jeżeli wierzyć rankingom, Polska w tym aspekcie posiada już szóstą pozycję w skali globalnej. Nie lekceważ tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z zastosowania RWD w technice internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność oraz czytelność stron internetowych na niewielkich ekranach urządzeń przenośnych. Za pomocą tego urządzenia, liczba kolumn automatycznie przystosowuje się do parametrów ekranu, co sprzyja inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy wykorzystaniu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się również wyżej, gdy chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są tworzone na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie generują też zbyt wysokich kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podwyższenia poziomu sprzedaży.