Dlaczego użytkownicy nie wchodzą na twoją stronę www

Sprawdź, jakie elementy na stronach internetowych najbardziej drażnią ich klientów

Wydawałoby się, że prowadzenie swej strony internetowe Gdańskj w obecnych czasach nie powinno nastręczać większych trudności. W tym względzie nie ma zasadniczo żadnych ograniczeń i może to robić właściwie każdy, kto tylko ma czas i chęć. Prowadząc witrynę swojej firmy, musisz jednak liczyć się z pewnymi wymaganiami ze strony użytkowników. Istnieją takie czynniki, które mogą zaburzać internetową komunikację pomiędzy klientem a firmą, prowadząc do irytacji tego pierwszego. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

 

Wszechobecne reklamy oraz samoodtwarzające się filmiki

Strona internetowa musi przyciągać uwagę użytkowników, stymulując zaciekawienie. Jednocześnie musi być tak zaprojektowana, aby klient możliwie jak najszybciej trafił do najistotniejszych informacji, co zazwyczaj satysfakcjonuje go najbardziej. Większość klientów nie znosi, gdy podczas przeglądania jakiegoś artykułu, nagle atakują go wyskakujące okna, najczęściej zasłaniające całą stronę. To rozprasza koncentrację i sprawia, że nagle chcesz z danej witryny uciec. Zanim zostanie ona zamknięta, klient traci wątek i nie zawsze potem ma ochotę powrócić do ponownego czytania. Ponadto internautów złoszczą także filmy, które włączają się same z siebie. Wolny wybór słuchania i oglądania to coś, co chce mieć każdy człowiek… zwłaszcza internauta.

 

Zbyt długo otwierająca się witryna

Powtarza się, że czas to pieniądz. Żyjemy szybko, zmierzając do błyskawicznego poszerzenia swoich zasobów informacji i umiejętności praktycznych. Jeśli decydujemy się na otwarcie jakiejś strony internetowe Gdańskj, podświadomie oczekujemy, że szczegółowe dane otrzymamy w ciągu kilku chwil. Zbyt wydłużony czas oczekiwania na wczytanie się strony przesądza o jej porażce. Większość klientów zamiast poczekać, woli poszukać czegoś innego.

 

Brak przystosowania do odtwarzania na mobilnym sprzęcie

Nie wszystkie strony internetowe Gdańsk można odtwarzać na smartfonach czy tabletach. Jeśli nie zadbamy o ich rensponsywność, musimy liczyć się z konkretnymi stratami. Raczej nie zdarza się, by klient, któremu nie udało się otworzyć na urządzeniu mobilnym jakiejś strony internetowe Gdańskj, zechciał powtórzyć tę czynność na komputerze stacjonarny.