Strony internetowe oparte o WordPress. Ułomności oraz korzyści

 

—–

WordPress to najpopularniejszy obecnie system administrowania zawartością (CMS), za pomocą którego jest teraz obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe Gdańsk kościerzyna. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze z nich.

 

Darmowa obsługa

 

Istotną cechą systemu WP jest to, że nie trzeba inwestować zarówno za jego instalację, jak również bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się tylko niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz obsługi

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, dlatego do dzisiaj cechuje go niezwykła intuicyjność. Z obsługą strony internetowe Gdańskj, w podstawowym zakresie, poradzi sobie nawet jednostka bez jakiejś znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze powiększanie i modernizacja treści, zajmuje zaledwie chwilę. Sama instalacja oprogramowania również jest nadzwyczaj prosta. Wystarczy pobrać plik z systemem oraz rozpakować go w dobrym miejscu na serwerze.

 

Rozbudowana baza wtyczek oraz schematów

 

W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, spośród których możemy dowolnie korzystać. Pozwalają one rozbudować funkcjonalność serwisu o kolejne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się niestety określone ryzyko. Niektóre wtyczki mogą być przestarzałe, a tym samym nie działać poprawnie lub nieść potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli dostosowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, iż trudno firmie za ich pomocą wyróżnić się od konkurencji. Modyfikacja płatnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, skupił wokół siebie ogromną społeczność klientów. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni własnymi uczuciami oraz dostarczają oparcia w tłumaczeniu najczęściej występujących problemów w eksploatacji platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze dużym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą również liczyć na rychłe wyniki pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na początku wysoce oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu użytecznych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–