Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na własnej witrynie

 

Czasy, w których strony internetowe Gdańsk składały się wyłącznie z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny oraz wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Dzisiaj każda szanująca się firma czy instytucja musi posiadać profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i przykuwa uwagę. Właśnie wygląd witryny jest czynnikiem, który ma znaczący wpływ na zachęcenie potencjalnego klienta.

 

Charakterystyczne cechy dobrej strony www

Projektując firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej designem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta jak arkusz programu tekstowego, bo oznaczać to będzie o braku profesjonalizmu. Nie może także mieć za dużo grafik oraz informacji, gdyż będzie sprawiać wrażenie nieuporządkowanej i nieprzyjemnej dla oka. Strona startowa powinna zawierać krótko przedstawione, najważniejsze informacje odnośnie działalności danej marki i kilka przycisków naprowadzających klienta do treści, których poszukuje. Przypisanie informacji do właściwych działów jest szczególnie ważne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Kolejnym ważnym aspektem jest aktualizacja jej zawartości. Dużo firm po stworzeniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny klient, który zobaczy, że ostatnie wpisy były sprzed kilku miesięcy lub nawet lat może zdecydować że marka nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na witrynach internetowych firm i organizacji jest przerost formy. Właściciele chcąc ukazać możliwości swoich firm chcą zaprezentować wszystko naraz, a więc niestety odstrasza oraz utrudnia wyszukiwanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów oraz zdjęć również nie jest odpowiednim pomysłem. Skomplikowane animacje, które wymagają dłuższego załadowania również wpływają negatywnie na odbiór witryny. Zlecenie tworzenia   strony internetowe Gdańskj w Gdańsku to w bieżących czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli marek zaniedbuje tę formę pokazania się. To ogromny błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych nabywców zaczyna od wyszukiwania danych w internecie Warto zatem zainwestować w odpowiednio wykonaną witrynę, bowiem ta inwestycja na pewno się zwróci.